top of page

KSIĘSTWO WARSZAWSKIE

Character

Widowisko

Duration

20 min

Description of the performance

Choć wielkością nie dorównywało Rzeczpospolitej z pierwszej połowy XVII wieku, to ożywiło naród Polski i tchnęło w niego ducha patriotyzmu. W jakimś stopniu był to zalążek polskości. Dawał nadzieję, choć w nazwie zabrakło słowa „Polska”. Działy się tam rzeczy wzniosłe, ważne, czasem zwyczajne i piękne.


Księstwo Warszawskie - „Małe Państwo Wielkich Nadziei” to muzyczno-taneczne widowisko w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”, w którym pojawiają się charakterystyczne dla tego okresu: Polonez, Mazur, a także salonowo namiastka kadryla z polką galopką. Całość z wprowadzonym tajemniczym prologiem jest odniesieniem do specyfiki tych czasów nowego porządku i wielkich nadziei. Widowisko zawiera epilog - utwór pod takim samym tytułem: „Małe Państwo”, który dostępny jest na płycie zespołu, a także w większości serwisów muzycznych: Spotify, Apple Music, Amazon Music, Tidal itp.

Authors and cast 

Choreografia: Marcin Bochenek, Opracowanie muzyczne: Przemysław Marcyniak,

Choreografia: Marcin Bochenek, Opracowanie muzyczne: Przemysław Marcyniak,

Data premiery: 4 czerwca 2016 roku.
Izabela Zakrzewska, Damian Jabłoński, Anna Kozicka, Marcin Gierasimiuk Agnieszka Ceberek, Maciej Wędroch, Katarzyna Bączkowska, Jarosław Nowak, Justyna Karczewska, Michał Sumało, Agata Terebun, Piotr Sajda, Marta Woźniak, Hubert Wawryniuk, Maja Chmielińska, Sylwester Zera.

bottom of page