top of page

KINEMATOGRAF NA BIELANACH

Personaje

Spektakl

Duración

40 min

Descripción de la actuación

Z tańcem, dawką energii i humoru widz może przenieść się do lasku bielańskiego, w którym po odzyskaniu niepodległości ponownie „zaroiło się od majówkowiczów”. Zaprezentowane zostaną sztajery, polki walczyki, a także melodie tanga i fokstrota popularne w czasach XX-lecia międzywojennego, połączone z melodiami znanymi i lubianymi. „Kinematograf na Bielanach” to widowisko taneczno-muzyczne, w którym muzyka i taniec towarzyszą obrazom przedwojennej Warszawy opracowanym na podstawie zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Bielany to miejsce szczególne w historii macierzystej Akademii Wychowania Fizycznego.

W widowisku oprócz szlagierów nie zabraknie akcentów sportowych związanych z powstaniem w 1929 Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego późniejszej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z wielu względów to połączenie wpisuje się w tożsamość i charakter zespołu oraz uczelni, uwzględniając sportowe DNA tancerzy i twórców

Autores y reparto

Choreografia: Marcin Bochenek, Opracowanie muzyczne: Przemysław Marcyniak, Przygotowanie wokalne: Marek Chmiel.

Choreografia: Marcin Bochenek, Opracowanie muzyczne: Przemysław Marcyniak, Przygotowanie wokalne: Marek Chmiel.

Data premiery 20 maja 2022 roku.
Obsada taneczna: Kinga Bronicka, Natalia Bujalska, Weronika Czubak, Julia Giesek, Martyna Goliasz, Maja Grala, Aleksandra Jałtoszuk, Karolina Kaliska, Zuzanna Kapela, Katarzyna Lachowicz, Anna Michalska, Monika Piętka, Klaudia Wawer, Justyna Wilaszek, Wiktoria Woźniak, Nina Zielińska, Karolina Gołębiecka, Kamila Koczkodaj, Klaudia Błaziak. Oliwia Kuśmierczyk. Tancerze: Jakub Brzuchalski, Piotr Chodkiewicz, Przemysław Gromuł, Jan Hołaj, Marcin Hołownia, Karol Hołownia, Jakub Maksymiak, Hubert Ostaszewski, Marek Panasiuk, Piotr Skwierczyński, Eryk Suchocki, Jakub Szelech, Wiktor Banach, Filip Kraszyński.

bottom of page