top of page
IMG_5456.heic

KANADA 2023

W bieżącym roku akademickim tancerze Podlasia mieli okazję zaznaczyć na mapie swoich koncertów kolejny kontynent i kraj. Ameryka Północna i Kanada była miejscem, w którym zespół zaprezentował 22 programy artystyczne. Na zaproszenie Folk Song and Dance Ensemble Polonia i Polish Canadian Culture House w Regina Saskatchewan zespół mógł uczestniczyć w niezwykłym festiwalu Mosaic Festival of Culture. Partnerem tego wydarzenia było Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj Życie.  Tancerze oprócz intensywnych dni festiwalowych mieli okazję zwiedzić piękne zakątki Prowincji Ontario i Saskatchewan. 

IMG_0179.jpeg

PORTUGALIA 2022

Uroki Portugalii - dodatkowe turystyczne wyprawy tancerzy nad Ocean Atlantycki do Cascais i Lizbony, z zabytkami na liście UNESCO (Torre de Belem i Mosteiro dos Jerónimos), a także uroki Lizbony tętniącej życiem z dzielnicą Baixa, Bairo Alto, gdzie wieczorami przenikają dźwięki muzyki fado były niezwykłe.  Integracja zespołów z różnych zakątków świata, liczne koncerty, wspólne muzykowanie, zabawy tradycyjne sprawiały, że festiwal  był bardzo wyjątkowym wydarzeniem, które pozostanie w pamięci na bardzo długo.

IMG_8714.heic

TURCJA 2022

34 International Golden Karagoz Folk Dance Competition to nasze kolejne tureckie doświadczenie. Wspaniała organizacja i potęga artystycznych  wrażeń w najlepszym światowym wykonaniu. Do tego klimat i atmosfera Bursy, czwartego pod względem liczby ludności miasta w Turcji, nasz znakomity pilot Yalcin Snsk, a także urok hotelu położonego na wysokości 1800 m. np.m. Wróciliśmy w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani. 

ZEA-OMAN 2020

Kolejny już raz nasza podróż okazała się pełna wrażeń. Tym razem nie były to jednak emocje taneczne i festiwalowe. Do Omanu trafiliśmy w bardzo trudnym okresie żałoby narodowej. Organizatorzy mimo tak  skomplikowanego czasu przygotowali dla nas niezwykły turystyczny program. Korzystaliśmy zatem z uroków tych pięknych i egzotycznych dla nas miejsc.

TURCJA 2019

Festiwal w Turcji był  ważny pod wieloma względami. Niesamowita publiczność, tłumy podczas wszystkich wydarzeń - 71 krajów uczestniczących i 28 zespołów konkursowych. Wróciliśmy z I nagrodą za najlepszą muzykę i II nagrodą taneczną dla pary solowej. Tradycyjnie czas wykorzystany także turystycznie - było oczywiście słonecznie i plażowo. Niektórzy zweryfikowali swoje talenty kulinarne, w kilku słowach kolejny fantastyczny wyjazd.

INDONEZJA 2018

Była to niezwykła podróż artystyczna, która jest kolejnym ważnym wydarzeniem w naszej działalności.

Zespół wyruszył 11 lipca przez Dubaj na wyspę Bali. Tam na początek kilka dni aklimatyzacji, poznawanie nowej kultury, kulinarne atrakcje czy surfing na balijskich falach. Z Bali 14 lipca (miejscowości Denpasar) tancerze udali się na kolejną indonezyjską wyspę - Jawę do Surabaya, a od 15.07 do 20.07 prezentowali nasz taneczny folklor podczas wielu wydarzeń i koncertów.

ARGENTYNA, PARAGWAJ, BRAZYLIA 2017

Festiwale w Paragwaju i nasze podróże po Ameryce Południowej były najważniejszym wydarzeniem roku akademickiego 2016/2017. Niezapomniane wrażenia i przygody - tango argentyńskie w Buenos Aires, Festiwale w Paragwaju i wycieczka do Iguazu w Brazylii to tylko kilka przedstawionych atrakcji. Kto był, kto widział, kto przeżył, zapamięta na długo.

HOLANDIA 2016

Wydarzeniem zrealizowanym pod koniec roku akademickiego 2015/2016, a jednocześnie zwieńczeniem pracy w tym okresie był wyjazd na Międzynarodowy Festiwal do Holandii. 

GRECKA WYCIECZKA 2015

Grecja jest miejscem, które zawsze miło się nam kojarzy. To już kolejna wyprawa zespołu na Peloponez. Trochę odpoczynku po pracowitym roku i Jubileuszu.

LITWA 2014

Koncerty dla Polonii w Sołnecznikach i okolicznych miejscowościach były głównym celem tej podróży. Uzupełnieniem wyjazdu był pobyt w Wilnie, gdzie studenci mieli okazje zwiedzać jego uroki i zabytki. Zespół odwiedził także groby Polaków (m.in.: żony oraz brata Józefa Piłsudskiego) pochowanych na Cmentarzu Rossa. 

Please reload

bottom of page