top of page

AKTUALNOSCI

ZAPUSTY NA PODLASIU - 2024

„A powiedzcie wstępnej środzie, niech zaczeka na ogrodzie” czyli "Zapusty na Podlasiu" - to nasz cykliczny program, tematycznie związany ze zbliżającym się ostatnim tygodniem karnawału. Utrzymany w zabawnym, edukacyjnym charakterze spektakl jest odniesieniem do podlaskich zapustów. Okres ten tzw. „tydzień maślany na głos skrzypiec i bębenka” był pretekstem do tańca i wielu zabaw. Nasza propozycja stanowi interesującą dawkę folkloru, w którym nie brakuje humoru, energii, kolorowych, tradycyjnych strojów oraz zabaw i konkursów. Już w najbliższym czasie ten program zaprezentujemy dzieciom i młodzieży w Białej Podlaskiej oraz wybranych miejscowościach regionu. Szczegóły już wkrótce.

ZGRUPOWANIE I BADANIA W ROBIR AWF BIAŁA PODLASKA - 2024

Styczeń tradycyjnie jest już miesiącem, w którym oprócz cyklicznych zgrupowań realizujemy także projekt badań nt.: Analiza parametrów kinematycznych i dynamicznych oraz zdolności motorycznych tancerzy w warunkach koncertowych i treningowych". W procesie tym obok zespołów folklorystycznych uczestniczą także tancerze/ studenci Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

GWIAZDKA Z FOLKLOREM - 2023

Koncert, który wprowadził nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia był wydarzeniem, które realizowaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta Biała Podlaska i Prezydentem Miasta Panem Michałem Litwiniukiem. Sala widowiskowa przy ulicy Brzeskiej wypełniła się po brzegi, a my mieliśmy okazję zaprezentować zimową część Tryptyku Podlaskiego. Koncert uzupełniały zimowe melodie i pastorałki z naszego regionu w ramach programu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi "Zjechaliśmy kapelą na święta Bożego Narodzenia", a w tej części towarzyszyła nam Kapela Ludowa Podlasiacy Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej.

KINEMATOGRAF NA BIELANACH - WARSZAWA 2023

Kolejna odsłona naszego spektaklu "Kinematograf na Bielanach" miała miejsce w Warszawie 29 listopada podczas święta uczelni. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować ten program w tym wyjątkowym dla nas otoczeniu w Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach. Bardzo dziękujemy Władzom Uczelni, na czele z JM Rektorem Bartoszem Molikiem, za zaproszenie. To była dla nas wielka przyjemność, że mogliśmy uświetnić naszą muzyką, tańcem, humorem i śpiewem ten wieczór Galę Gloria Victis w naszej macierzystej uczelni. 

OBÓZ PRZYGOTOWAWCZY - ROK AKADEMICKI 2023/24

Przed nami wyzwania związane z kolejnym rokiem akademickim i sezonem tanecznym. Naszą pracę rozpoczęliśmy tradycyjnie od obozu przygotowawczego w Akademii Wychowania Fizycznego. W tym roku dużo jednostek w zakresie przygotowania motorycznego, technik tanecznych, oraz badań w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju AWF, w ramach projektu nt.: "Analiza parametrów dynamicznych i kinematycznych oraz zdolności motorycznych tancerzy w warunkach treningowych i koncertowych" dr M. Bochenka.  Po raz pierwszy jednak mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez aktorkę Panią Małgorzatę Lewińską z techniki wyrazu scenicznego. W najbliższych tygodniach czekają nas warsztaty z techniki tańca klasycznego, a także warsztaty wokalne. Już dziś zapraszamy na nasze zajęcia studentów I roku. Nabory 2023/24 już wkrótce.

MOSAIC FESTIVAL OF CULTURE - KANADA 2023

W bieżącym roku akademickim tancerze Podlasia mieli okazję zaznaczyć na mapie swoich koncertów kolejny kontynent i kraj. Ameryka Północna i Kanada była miejscem, w którym zespół zaprezentował 22 programy artystyczne. Na zaproszenie Folk Song and Dance Ensemble Polonia i Polish Canadian Culture House w Regina Saskatchewan zespół mógł uczestniczyć w niezwykłym festiwalu Mosaic Festival of Culture. Partnerem tego wydarzenia było Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj Życie.  

Tancerze oprócz intensywnych dni festiwalowych mieli okazję zwiedzić piękne zakątki Prowincji Ontario i Saskatchewan. Zobacz więcej.

TRYPTYK PODLASKI. TAJEMNICA KOROBECZKI - 2023

Najnowszy spektakl w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie AWF Biała Podlaska to nietypowe przedsięwzięcie, które było procesem, a jednocześnie wielkim wyzwaniem. Przygotowania do tego projektu trwały ponad rok, były budowane fragmentami. Synteza tańców podlaskich była skrupulatnie przygotowywana zarówno przez muzyków, jak i tancerzy. Autorem opracowań muzycznych i kompozycji był Przemysław Marcyniak, a za choreografię odpowiadał Marcin Bochenek. Premiera spektaklu odbyła się 10 maja w Auli ROBiR AWF Biała Podlaska. 

OBÓZ TANECZNY - NOWY SEMESTR- 2023

Mini koncertem i prezentacją w Augustowie 18 lutego 2023 roku zespół rozpoczął międzysemestralny obóz taneczny, który organizujemy przed rozpoczęciem kolejnego półrocza. Podczas zajęć, mieliśmy okazję pracować z Panią Katarzyną Migałą (pedagogiem tańca, choreografem) wykładowcą Akademii Muzycznej G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

W kolejnym semestrze, w roku akademickim 2022/23, zajęcia zespołu odbywają się bez zmian w dwóch grupach tanecznych od poniedziałku do czwartku (18.00-21.30).

FOLKLOR TANECZNY PODLASIA - MIĘDZYPOKOLENIOWE CENTRUM EDUKACYJNE - 2022

Szkolenia dla nauczycieli i instruktorów, warsztaty dla dzieci i młodzieży w regionie z udziałem tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”, koncerty poranki promujące festiwal, lekcje z folklorem oraz potańcówki dla seniorów. W ramach programu MIĘDZYPOKOLENIOWE CENTRA EDUKACYJNE Ministerstwa Edukacji i Nauki nr MCE/2022/113, umowa nr MEiN/2022/DPI/ 2883 z dnia 17.11.2022 r. otwieramy artystyczno-edukacyjną „II PODLASKĄ KOROBECZKĘ”.  FINAŁ Festiwalu w ramach projektu Folklor Taneczny Podlasia - Międzypokoleniowe Centrum Edukacyjne najważniejsza impreza, która będzie podsumowaniem działań: kadry, instruktorów, muzyków oraz tancerzy odbędzie się w dniu 16 grudnia 2022 roku w Auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej - z udziałem dzieci, młodzieży, grup tanecznych oraz zespołów regionalnych. Serdecznie zapraszamy!

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL IM. MICHAŁA KOSIŃSKIEGO - W GRONIE 4 FINALISTÓW

Systematyczna i ciężka praca przynosi rezultaty. Niezmiernie cieszymy się z faktu, że zespół znalazł się w gronie 4 laureatów konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu im. Michała Kosińskiego Polskiej Sekcji CIOFF® (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej). To dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie po pierwszym etapie znaleźć się w gronie 4 finalistów. W dniach 17-19 listopada Wielki Finał Festiwalu w Sokołowie Podlaskim. Szczegółowe informacje.

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2022/23

Za nami kolejna Inauguracja Roku Akademickiego. To jak zawsze dla nas wielkie wyróżnienie i szansa zaprezentowania się przed studentami I roku, którzy mają możliwość dołączyć do nas i rozpocząć na uczelni przygodę z tańcem. W tym roku mieliśmy okazję zaprezentować w całej odsłonie nasz najnowszy spektakl "Kinematograf na Bielanach". Tańce i piosenki Starej Warszawy wypełniły naszą aulę, a widownia wnioskując po brawach i dopingu tancerzy nie była znudzona. Dziękujemy jak zawsze za atmosferę podczas koncertów i zapraszamy na kolejne spotkania z zespołem. Te już wkrótce: 10 listopada w Białej Podlaskiej z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości, 17-19 listopada Festiwal Michała Kosińskiego w Sokołowie Podlaskim, 24 listopada Szczyrk (impreza zamknięta), 26-27 listopada Kleszczów.

NABORY 2022

Zapraszamy studentów I roku na nasze pierwsze zajęcia w roku akademickim 2022/2023. Na nowych członków zespołu czekamy w dwóch terminach: 10 października oraz 19 października w sali tanecznej AWF, o godz. 19.00.

Systematyczne zajęcia dla grupy początkującej odbywają się w poniedziałki i środy, w godz. 19.00-21.15

OBÓZ TANECZNY (PRZYGOTOWAWCZY) - BIAŁA PODLASKA, AWF 2022

Każdego roku w drugiej połowie września rozpoczynamy pracę przed nowym sezonem i kolejnym rokiem akademickim. Obóz taneczny, w tym okresie jest szansą spokojnej, systematycznej pracy nad przygotowaniem motorycznym, techniką i choreografiami. To okazja także do realizacji cyklicznych badań realizowanych w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju nt.: "Analiza parametrów kinematycznych i dynamicznych oraz zdolności motorycznych tancerzy w warunkach treningowych i koncertowych" . Po dłuższej przerwie wróciliśmy zatem na nasze obiekty sportowe i salę taneczną i jeśmy gotowi na kolejne wyzwania.

FESTI FOLK PONTE DE SOR - PORTUGALIA 2022

International "Golden Karagoz” nie był jedynym wydarzeniem tego roku. Kilka dni temu zespół wrócił z Portugalii, która po raz pierwszy pojawiała się na mapie wyjazdów folklorystycznych. Z tego względu możliwość prezentacji polskiej kultury, w tym rodzimego Podlasia, było dla tancerzy ważne, nie tylko ze względów czysto artystycznych. Do Ponte de Sor miasteczka położonego 140 km na północny-wschód od Lizbony, regionu słynącego z uprawy drzew dębu korkowego uprawianych ze względu na swoją cenną korę przybyło 6 zespołów z Polski - Podlasie, 2 grupy z Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii i Rumunii. Festiwal organizowany przez Rancho Folclórico da Casa do Povo de Ponte de Sor odbywał się pod auspicjami CIOFF® i miał niepowtarzalną atmosferę. Uroki Portugalii, dodatkowe turystyczne wyprawy tancerzy nad Ocean Atlantycki do Cascais i Lizbony, z zabytkami na liście UNESCO (Torre de Belem i Mosteiro dos Jerónimos), a także uroki Lizbony tętniącej życiem z dzielnicą Baixa, Bairo Alto, gdzie wieczorami przenikają się dźwięki muzyki fado były niezwykłe. Wszystkie wydarzenia w bardzo urokliwej portugalskiej scenerii tworzyły niepowtarzalny klimat. Dodatkowo piękne dźwięki zespołu muzycznego Podlasia pod kierunkiem Przemysława Marcyniaka wtapiały się w krajobrazy malowniczych miejscowości tego bogatego w tradycje regionu. Integracja zespołów z różnych zakątków świata, liczne koncerty, wspólne muzykowanie, zabawy tradycyjne sprawiały, że festiwal dla tancerzy był bardzo wyjątkowym wydarzeniem, które pozostanie w pamięci na bardzo długo. Głównym partnerem podróży artystycznych zespołu jest Województwo Lubelskie.

KONCERT W ZAMBROWIE

Koncert „Folkowe Granie” w Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie za nami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i fantastyczną atmosferę . Mimo wakacyjnego okresu staramy się nie wypaść z formy Od 26 lipca rozpoczynamy naszą portugalską przygodę Festi Folk Ponte de Sor.

Zapraszamy także od nowego semestru 22/23 na nowy kierunek AWF Biała Podlaska Wychowanie Fizyczne i Taniec - rekrutacja.

34 INTERNATIONAL GOLDEN KARAGOZ COMPETITION - TURCJA 2022

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią doczekaliśmy się kolejnej podróży zagranicznej. Celem naszej wyprawy artystycznej była słoneczna i bardzo przyjazna Turcja. To piąta z kolei w historii zespołu wizyta w tym kraju. Każdy festiwal posiada swój własny niepowtarzalny klimat i charakter. Tak było i tym razem. Wrażenia artystyczne, organizacja i atmosfera były wyjątkowe. Bursa okazała się pięknym i atrakcyjnym miastem, a my z kolejnym bagażem doświadczeń wróciliśmy bezpiecznie po 8 dniach koncertów do domu. Tańcząc w gronie 18 zespołów blisko 600 tancerzy mieliśmy okazję zaprezentować nasz folklor tureckiej publiczności w wielu różnych odsłonach. Nagrodę Złoty Karagoz (Altin Karagoz), podczas 34 edycji festiwalu, z którym wiąże się dość interesująca legenda zdobył znakomity profesjonalny zespół z Gruzji, co nawet przez chwilę nie było zaskoczeniem. Nasza podróż nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w ramach programu "Lubelskie Smakuj Życie", za które serdecznie dziękujemy.

KINEMATOGRAF NA BIELANACH - NAJNOWSZY SPEKTAKL ZESPOŁU 2022

„Kinematograf na Bielanach - Tańce i Piosenki Starej Warszawy” to najnowsze widowisko taneczno-muzyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filii w Białej Podlaskiej. Premiera tego wydarzenia odbyła się 20 maja (piątek) 2022 roku o godzinie 19.00. Na scenie oprócz tancerzy i muzyków Podlasia pojawili się także soliści oraz studenci i absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego. „Kinematograf na Bielanach…” to interaktywne widowisko, w którym muzyka i taniec towarzyszyły obrazom przedwojennej Warszawy opracowane na podstawie zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Z tańcem, a także dawką humoru widz mógł przenieść się do lasku bielańskiego, w którym po odzyskaniu niepodległości ponownie „zaroiło się od majówkowiczów”. Zaprezentowane zostały sztajery, polki, walczyki, a także melodie tanga i foxtrota popularne w czasach XX-lecia międzywojennego, połączone z melodiami znanymi i lubianymi. 

Tancerzom tradycyjnie na scenie towarzyszyła orkiestra kameralna pod kierunkiem (kierownika muzycznego zespołu i dyrygenta) Przemysława Marcyniaka - autora opracowań muzycznych. Nad przygotowaniem wokalnym tancerzy Podlasia pracował Marek Chmiel, natomiast całość widowiska oraz choreografię przygotował kierownik artystyczny zespołu Marcin Bochenek.

Widowisko zrealizowane zostało i dofinansowane w ramach zadania publicznego z zakresu kultury projektu Urzędu Miasta, wspierane przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska - Michała Litwiniuka.

FOLKLOR & JAZZ

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do wspólnego koncertowania z muzykami Bialskiego Jazz Trio. Koncert 25 lutego podczas XXXV Plebiscytu Sportowego Słowa Podlasia na najpopularniejszych sportowców i trenerów w naszym regionie był okazją zaprezentowania publiczności programu Impresji Podlaskich. 

ZAPUSTY NA PODLASIU - III EDYCJA PROJEKTU, SEZON 2022

Koncert 24 lutego przed bardzo wdzięczną publicznością w Szkole Podstawowej Stara Kornica był w tym roku jedynym, który udało nam się zorganizować i zatańczyć w ostatnim tygodniu przed popielcem. Zapusty na Podlasiu to projekt edukacyjny, który realizujemy systematycznie od 2019 roku. 

PRZERWA MIĘDZYSEMESTRALNA - ZIMOWY OBÓZ TANECZNY 2022

Przerwa międzysemestralna w naszym przypadku nie była długa. W dniach 20-26 lutego spotkaliśmy się żeby popracować nad kolejnymi pomysłami. Realizujemy też po przerwie związanej z pandemią kolejny projekt "Zapustów na Podlasiu".

BADANIA TANCERZY - STYCZEŃ 2022

W dniach 11-13 stycznia w ramach projektu: "Analiza parametrów kinematycznych i dynamicznych oraz zdolności motorycznych tancerzy tańca klasycznego, współczesnego i ludowego w warunkach treningowych i koncertowych" zrealizowaliśmy kolejne badania. Tym razem w obiektach ROBiR AWF Biała Podlaska gościliśmy tancerzy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów z Łodzi. Kierownikiem projektu badań z ramienia AWF jest dr. Marcin Bochenek. 

W grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia gościliśmy w programie Anny Rapcewicz-Wiśniewskiej i Michała Trantaua: "Między Wisłą a Bugiem". Mieliśmy okazje opowiedzieć o naszej działalności i planach. Spotkanie było także okazją do promocji naszej płyty "Zagrajże Muzyko".

KONCERT "ZA NAMI POSZŁA SZTUKA" 29.11.2021 BIAŁA PODLASKA - AULA ROBIR g. 19.00

Koncert "Za nami poszła sztuka" organizowany był w ramach programu "Warto być Polakiem" Samorządu Województwa Lubelskiego, odbył się pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Na scenie pojawiły się zespoły z 4 ośrodków akademickich: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka", Zespół Pieśni Tańca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego "Kortowo", Zespół Tańca Ludowego AWF "Warszawa" i oczywiście nasze Podlasie - Filii AWF Biała Podlaska. Koncert pełen energii i tanecznych wrażeń był zdecydowanie pięknym widowiskiem, które bialska publiczność mogła podziwiać zarówno w Auli, jak i podczas transmisji online.  

KONCERT PODCZAS JUBILEUSZU 50-LECIA ZTL WARSZAWA AWF - 28.11.2021

W dniu 28 listopada 2021 roku mieliśmy przyjemność zatańczyć podczas koncertu jubileuszowego ZTL Warszawa AWF. Widowisko w Hali naszej macierzystej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie było niezwykłym wydarzeniem, oprócz Jubileata tego dnia na scenie pojawiły się także zespoły ZPiT UW "Warszawianka" i ZPiT UWM "Kortowo". 

ZGRUPOWANIA - PAŹDZIERNIK, LISTOPAD 2021

W roku akademickim 2021/2022 wróciliśmy do systematycznej pracy, realizujemy swoje zajęcia w cyklu tygodniowym: poniedziałek-piątek, a także podczas zgrupowań, które odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. Naszym najlepszym i ulubionym miejscem treningowym jest ośrodek w Mrozach, do którego dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza: Mariannie Bogusz, naszym absolwentom, a przede wszystkim Ani Pieniak udajemy się systematycznie od kilku już lat. Ostatnie nasze zgrupowania w październiku i listopadzie poświęciliśmy przygotowaniom do koncertów.

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022

W dniu 11 października 2021 roku rozpoczęliśmy oficjalnie kolejny rok akademicki. Uroczysta inauguracja w Auli AWF odbyła się z naszym małym udziałem. Aktualnie zajęcia realizujemy w czterech blokach - wtorek i czwartek grupa reprezentacyjna, która pracuje już od września, a już w najbliższych dniach oczekujemy na nowych członków zespołu. Pierwsze spotkanie dla grupy początkującej i nabory planujemy już w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30 w sali tanecznej AWF ul. Akademicka 2. Zajęcia dla studentów I roku będą odbywały się w poniedziałki i środy w godzinach 18:30-21.30. Serdecznie zapraszamy.

KONCERT "ŻAKOWE TAŃCOWANIE NA PODLASIU" 23.09.2021 BIAŁA PODLASKA - AMFITEATR g. 19.00

Przed nami warsztaty oraz wspólny koncert z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka" - "Żakowe Tańcowanie"  - tym razem spotkania zainicjowane przez Zespół Warszawianka zrealizujemy u nas na Podlasiu. Koncert odbędzie się w ramach 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego organizowanego przez Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza ogólnopolskich projektów promujących muzykę operową i operetkową. Po raz trzeci odbędzie się w Białej Podlaskiej, mieście urodzenia najwybitniejszego krytyka muzyki klasycznej – Bogusława Kaczyńskiego.

Podczas 9- dniowego święta muzyki poważnej i musicalowej na scenie wystąpią artyści światowego formatu. Gwiazdą 3-edycji będzie maestra Małgorzata Walewska, która występowała na największych scenach operowych na świecie - w tym w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, zachwycając publikę oryginalnym mezzosopranem. Muzyczna uczta obfitować będzie m.in. w występy Kasi Moś, Marii Meyer, Mateusza Deskiewicza, Kamili Lendzion czy Pauliny Milczarek. Szczegółowy program festiwalu.

ZGRUPOWANIE - OBÓZ TANECZNY, WRZESIEŃ 2021

W bieżącym roku akademickim rozpoczynamy dużo wcześniej naszą pracę. W dniach 15-21 września 2021 odbędzie się obóz taneczny zespołu, który poświęcony zostanie przygotowaniom do koncertów i planów w roku akademickim 2021/2022.  W planach mamy także kolejną część badań w ramach projektu realizowanego przez dr. Marcina Bochenka, w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju AWF nt. „Analiza parametrów kinematycznych i dynamicznych oraz zdolności motorycznych tancerzy w warunkach treningowych i koncertowych”.

WAKACYJNE KONCERTY, LIPIEC-SIERPIEŃ, 2021 

Wakacyjnie sporo planów pojawiło się w naszym kalendarzu. Tym razem były to koncerty w regionie: "Folklor bez granic" w Janowie Podlaskim, a także II Jarmark Sztuki i Rękodzieła w  Radzyniu Podlaskim. Szczegółowe fotorelacje z tych wydarzeń w naszych mediach społecznościowych.

KONCERT "TANECZNE PEJZAŻE"

Za nami koncert, na który wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy. Miło było ponownie spotkać się z publicznością. Wszystkie miejsca w naszej Auli AWF, w miarę możliwości i dopuszczalnych limitów, zostały pozajmowane, a my mogliśmy cieszyć się tą chwilą. Widowisko było "podróżą" po wybranych regionach naszego kraju, a także filmowym wspomnieniem wypraw artystycznych na przestrzeni ostatnich 5 lat. Podczas tego koncertu mieliśmy okazję zaprezentować długo wyczekiwaną premierę: "Kurpiowskiego Miodobrania" w choreografii M. Bochenka i opracowaniu muz. P. Marcyniaka. Wyjątkowym wydarzeniem była prezentacja  tańców rzeszowskich przez grupę naszych absolwentów, którzy zawsze licznie uczestniczą we wszystkich wydarzeniach zespołu, tworząc niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę. Wydarzenie połączone było także z promocją płyty "Zagrajże muzyko", a całość bardzo nietypowo tym razem poprowadził przyjaciel naszego zespołu Paweł Bukrewicz.

Koncert w mediach: Katolickie Radio Podlasie, Podlasianin, Słowo Podlasia, Słowo Podlasia

RADIO LUBLIN - Z CYKLU "HOBBICI Z LUBELSKIEGO"

Promocja płyty "Zagrajże muzyko", trochę historii, pasji i plany na przyszłość. Wszystko to w programie z cyklu "Hobbici z Lubelskiego" z udziałem dra Marcina Bochenka - kierownika Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasie". Zapraszamy do posłuchania. Radio Lublin

KONCERTY - 2021

W czerwcu po długiej przerwie wracamy do koncertów i widowisk taneczno-muzycznych. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować przyszłe plany i wyjdziemy na scenę. Pretekstem do  przyszłych spotkań będzie przede wszystkim promocja albumu "Zagrajże muzyko", który już wkrótce pojawi się na płytach oraz w wybranych serwisach muzycznych.

Długa przerwa spowodowana pandemią wybiła nas nieco z rytmu pracy. Na szczęście powoli wracamy do funkcjonowania. Dowodem tego były zgrupowania, które udało nam się zrealizować w miesiącach marzec-maj. Po wielu miesiącach przerwy wróciliśmy do naszego ulubionego, tanecznego miejsca w Mrozach. Efekty naszej pracy, będzie można zobaczyć już wkrótce podczas najbliższych czerwcowych koncertów.

ZGRUPOWANIA - 2021

ALBUM STUDYJNY "ZAGRAJŻE MUZYKO" - 2020

Po wielu trudach i w bardzo wymagających warunkach, w terminie 14-16 grudnia 2020 roku udało nam się dokończyć nagrania do naszego nowego albumu studyjnego  "Zagrajże muzyko" - realizowanego po raz kolejny w Studiu Polskiego Radia S4 im. Jerzego Wasowskiego. Na naszej płycie, współfinansowanej przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska i Rektora Filii Akademii Wychowania Fizycznego, znajdą się m.in. najpiękniejsze melodie ludowe - podlaskie, lubelskie, kurpiowskie. Czekamy na możliwości realizacji koncertów i promocję, którą mamy nadzieję z uwagi na obostrzenia i czas pandemii rozpoczniemy w miarę rozwoju sytuacji - wiosną lub latem. Jest na co czekać!!! 

KONCERT - ON-LINE, 2020 

W grudniu w tym trudnym dla wszystkich czasie mieliśmy  okazję nagrać nasz spektakl "Lubelsko-Podlaskie Palindromy". Po długim okresie przerwy wróciliśmy na scenę. Zarejestrowaliśmy też świątecznie mini program z polskimi kolędami, które znalazły się na stronach www i w mediach społecznościowych zespołu oraz uczelni. Staramy się nie poddawać i w miarę możliwości realizować nasze plany. 

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA BIAŁA PODLASKA - 2020

Niezwykle miła uroczystość w tym trudnym dla nas wszystkich roku. Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z okazji jubileuszu 50-lecia, wręczona przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Dziękujemy za wsparcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty dla naszych przyjaciół, widzów, mieszkańców miasta i nie tylko.

APSIK CZYLI BITWA NA SMARKI - 2020

"Czytające Soboty"z AWF Biała Podlaska to jedna z naszych form przetrwania w tym trudnym dla wszystkich okresie. Nasza interpretacja historii "Apsik - czyli bitwa na smarki". Dużo wrażeń i zabawy dzięki czemu mogliśmy też zrobić coś dobrego. Dziękujemy za zaproszenie do współpracy. Organizatorami Czytających Sobót są: Prezydent miasta Michał Litwiniuk, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej, Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży.

ODWOŁANIE TERMINU KONCERTU FINAŁOWEGO, JUBILEUSZ 50-LECIA, 2020 

W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem w kraju i na świecie nasz koncert finałowy Jubileuszu 50-lecia nie odbędzie się w  planowanym przez nas terminie - 25 kwietnia 2020 roku.  

WARSZTATY TAŃCÓW PODLASKICH W KANADZIE - MARZEC 2020

W pierwszej połowie marca przedstawiciele naszego zespołu: kierownik artystyczny Marcin Bochenek oraz kierownik muzyczny Przemysław Marcyniak zrealizowali warsztaty tańców podlaskich, których finałem była choreografia tańców podlaskich na scenę pt.: "Wiosna na Podlasiu" dla Polonii kanadyjskiej w Saskatchewan  - Regina. Tym sposobem nasze podlaskie tańce popularyzowane są na całym świecie.

JUBILEUSZ 50-LECIA - PRZYGOTOWANIA

Przełom lutego i marca to kolejny etap przygotowań do koncertu finałowego. Tym razem grupa reprezentacyjna aktualnych tancerzy będzie uczestniczyła w warsztatach techniki tańca klasycznego i współczesnego z Paniami: Mileną Jurczyk oraz Katarzyną Migałą. W Białej Podlaskiej pojawi się także w ten weekend ponownie grupa absolwentów. O szczegółach będziemy informować na bieżąco w mediach społecznościowych. 

ZAPUSTY NA PODLASIU - 2020

Za nami kolejna już druga edycja cyklu koncertów w ostatnim tygodniu karnawału. Tym razem 24-25 lutego program zapustów prezentowaliśmy w Łukowie i okolicach. Było jak zawsze bardzo intensywnie. Nie zabrakło humoru i dobrej zabawy, a także maszkar zwierzęcych popularnych w tym okresie na Podlasiu: "turonia, bociana, niedźwiedzia oraz kozy". Koncerty i nasze prezentacje były jednocześnie kolejnym etapem przygotowań do Jubileuszu 50-lecia. 

THE OMAN WORLD FESTIVAL OF FOLK MUSIC - ROYAL OPERA HOUSE, MUSCAT 2020 

Podróże stały się częścią naszej działalności. Od początku istnienia zespołu zapisały się obszernie w kartach historii, a przede wszystkim w naszych kronikach. Niezwykle ciepło wspominać będziemy także nasz ostatni wyjazd. Cykl wydarzeń na Bliskim Wschodzie spowodował, że nasz festiwal zamieniły się w nieco inną alternatywną i wyłącznie turystyczną wyprawę. Cała sytuacja miała jednak bardzo pozytywne strony. Rok 2020 rozpoczęliśmy zatem od interesujących wydarzeń turystycznych, a te taneczne są dopiero przed nami. Szczegóły przedstawiamy, jak zawsze w krótkim reportażu.

JUBILEUSZ 50-LECIA 

Kolejne miesiące upłyną nam pod hasłem przygotowań do koncertu jubileuszowego. Terminy ustalone i już oczekujemy naszych absolwentów. Koncert finałowy odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału - oczywiście w każdej możliwej "roli". Terminy zjazdów, które poświęcimy tradycyjnie na nasze przygotowania do koncertu: (I spotkanie: 25-26.01/ II spotkanie: 29.02-1.03/ III spotkanie: 21-22.03). Będziemy wdzięczni za "deklaracje taneczne" do 10 stycznia za pośrednictwem FB lub strony www. i poprzez nasze skrzynki pocztowe: zpit.podlasie@gmail.com; zpitpodlasie@wp.pl / Do zobaczenia już wkrótce !!!

ŻAKOWE TAŃCOWANIE 2019 - MATECZNIK MAZOWSZE

"Żakowe Tańcowanie" to koncert w Mateczniku Mazowsze z inicjatywy i na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca "Warszawianka". Piękne widowisko, które pod wieloma względami okazało się wyjątkowe zarówno tanecznie, jak i muzycznie. Kolejny raz mieliśmy możliwość w pełnym składzie zaprezentować się szeroko publiczności. Nie powiedzieliśmy także ostatniego słowa i już nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego projektu tym razem na naszym podwórku w Białej Podlaskiej. 

FESTIWAL TRADYCYJNYCH TAŃCÓW I ZABAW PODLASKICH W RAMACH PROGRAMU - EtnoPolska 2019 NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

Miło nam poinformować, że zespół Podlasie jest autorem projektu w ramach programu EtnoPolska 2019 Narodowego Centrum Kultury. Od 31 maja rozpoczęliśmy prace w ramach zadania, którego głównym celem jest popularyzacja i pielęgnowanie folkloru tanecznego naszego rodzimego regionu. Wydawnictwo: "Folklor taneczny Podlasia w edukacji", muzyka podlaska - nagrania w studiu S4 Polskiego Radia, szkolenia, warsztaty taneczne, a także koncerty w wykonaniu zespołu oraz tytułowy Festiwal "Korobeczka" - większość prac i nasze przygotowania do tych wszystkich zadań już za nami, a już wkrótce wychodzimy szeroko z  działaniami i planowanymi wydarzeniami do środowiska. Szczegóły w zakładce: EtnoPolska oraz w naszych mediach społecznościowych. Nowości z programu - biuletyn.

FESTIWAL W TURCJI 2019

Dwie cenne nagrody: za najlepszą muzykę ex aequo z Tajwanem oraz II miejsce dla najlepszego pokazu w kategorii solo/duet za Księstwo Warszawskie - „Małe Państwo Wielkich Nadziei” w wykonaniu tancerzy Marty Stolarczuk i Jakuba Brzuchalskiego - to nasz dorobek podczas 20th International Büyükçekmece Culture and Art Festival. Patronem naszych koncertów i podróży artystycznych jest województwo lubelskie. Lubelskie Smakuj życie. Szczegóły dotyczące minionych wydarzeń znajdują się w wydaniach Słowo Podlasia, Podlasiak, Super Podlasiak.

KONCERTY I ZGRUPOWANIA - MAJ, CZERWIEC 2019

Nie zatrzymujemy tempa, w ostatnich 3 miesiącach zatańczyliśmy dokładnie 15 koncertów. Nie zapominamy jednak o systematycznej pracy i cyklicznych zgrupowaniach. Wszystko to wiąże się ściśle ze zbliżającym się rokiem 2019/2020 i Jubileuszem 50-lecia. Nasze ostatnie prezentacje dotyczyły przede wszystkim folkloru w jego klasycznym ujęciu. Wyjątkowo 23 maja powróciliśmy jednak do naszego "flirtu" z jazzem. Koncerty z bialskim Jazz Trio to niezwykła przyjemność, także dla nas. W związku z tym przygotowujemy kolejne niespodzianki, które już wkrótce będziemy mogli prezentować w tym niezwykłym dla nas okresie.

KONCERTY: KWIECIEŃ - MAJ

Za nami i przed nami "koncertowo" - tradycyjny już, International Training Week w Białymstoku, Oczepiny Podlaskie w Siedlcach, a także Miejskie Prezentacje Tańców Narodowych w Białej Podlaskiej. Szczegóły i dokładne terminy naszych prezentacji w zakładce "KONCERTY".

SESJA ZDJĘCIOWA - KWIECIEŃ 2019

I etap przygotowań do obchodów Jubileuszu 50- lecia "Podlasia" już za nami. Dużo pomysłów, które nie tylko dotyczą naszych koncertów i spotkań. Przygotowujemy nowe materiały, już wkrótce Kalendarz Jubileuszowy i inne gadżety - a także "atrakcje zespołowe". Tymczasem prezentujemy "małą próbkę" naszej pracy przed obiektywami - "Czy te buty są wypastowane?"

ZGRUPOWANIA, MARZEC, KWIECIEŃ - ŁUKÓW 2019

Letni semestr rozpoczynamy od zgrupowań, systematycznej pracy oraz kolejnych koncertów. W bieżącym roku akademickim naszą stałą bazą okazał się Łuków. Dzięki uprzejmości Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego, Pana Grzegorza Rzymowskiego - naszego absolwenta, tancerza, zawsze możemy tam liczyć na serdeczność i doskonałe warunki. Przede wszystkim mamy czas na długie, intensywne zajęcia.

sesja foto.jpg
ZAPUSTY NA PODLASIU - 2019

Zapraszamy na najnowszy cykl koncertów Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” - tematycznie związany ze zbliżającym się ostatnim tygodniem karnawału. Nasze prezentacje będzie można zobaczyć od 27. lutego do 8. marca 2019 roku w takich miejscowościach regionu, jak: Kodeń, Wisznice, Biała Podlaska, Janów Podlaski, Międzyrzec Podlaski. Pretekstem do tego typu koncertów tematycznych jest interesujący czas karnawału. Podczas tego okresu społeczność na Podlasiu oddawała się wesołym zabawom, często towarzyszyły im „Wieczernice”, na których kobiety opowiadały tzw. gadki i powiastki, a młodzież „stroiła żarty”.  Często sprowadzała „grajka”, a tzw. „tydzień maślany - na głos skrzypiec i bębenka” był pretekstem do tańca i figlów, gdzie tańczono do samego rana.

Podczas 10 koncertów zaprezentujemy, przede wszystkim tańce i zabawy Podlasia z uwzględnieniem "podlaskich ostatków". Przedstawimy tańce regionu w najnowszych opracowaniach, ale nie zabraknie także innych sąsiednich regionów i jak zawsze kilku niespodzianek.   

PODSUMOWANIE 2018

To był dobry rok w działalności zespołu. 56 koncertów w kraju i za granicą. Festiwal w Indonezji - podróż artystyczna, która miała wiele wymiarów: tanecznych, artystycznych i turystycznych. 2 indonezyjskie wyspy: Bali i Jawa, do tego jak zawsze dużo pozytywnych wrażeń. Koncerty w różnych zakątkach Polski, to zawsze bardzo cieszy i stanowi duże wyzwanie. Do tego tradycyjnie już nasz flirt z jazzem. Wizyta w TVP w programie Halo Polonia, na żywo. Prezentacja programu Impresji Podlaskich. I jak zawsze nowości: 2 duże premiery. Lubelsko-podlaskie Palindromy i wiosenny, sobótkowy klimat III części Impresji Podlaskich. Cieszą nas bardzo wszystkie krótkie i długie prezentacje. Najważniejsze, krok po kroku, zbliżamy się do kolejnego Jubileuszu, tym razem 50-lecia. Już odliczamy i jak zawsze intensywnie pracujemy. Dziękujemy, że jesteście z nami! Życzymy wszystkim, którzy nas odwiedzają, jak najwięcej artystycznych wrażeń, a co najważniejsze zdrowia i radości w Nowym Roku.

ZGRUPOWANIE, LISTOPAD - ŁUKÓW 2018

Kolejne zgrupowanie ZPiT Podlasie za nami. Dużo pracy i jeszcze więcej zabawy, a także tradycyjne "otrzęsiny tancerzy I roku". Jak zawsze niepowtarzalna atmosfera.

PROJEKT BADAŃ - ZAKŁAD TAŃCA - AWF ROBIR

W ramach projektu badań: "Analiza parametrów kinematycznych i dynamicznych oraz zdolności motorycznych tancerzy w warunkach treningowych i koncertowych" gościliśmy studentów Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów z Łodzi.

NAJBLIŻSZE KONCERTY I WYDARZENIA, PAŹDZIERNIK 2018

Po premierze widowiska "Lubelsko-podlaskie palindromy" czas na kilka mniejszych koncertów i naszych wydarzeń uczelnianych. Już 24 października w godz. 11:30-13.00 w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju AWF "Dzień organizacji studenckich". Zaprezentujemy nasz zespół, odpowiemy na kilka pytań, będzie wesoło i kolorowo. A już 26 października o godz. 10:15 w Auli AWF ROBiR krótki koncert podczas "Festiwalu tradycyjnych zabaw i gier".

GRAFIK ZAJĘĆ W NOWYM ROKU AKADEMICKIM 

Grupa początkująca I rok - poniedziałek, środa; godz. 18.30 - 20.30

Grupa początkująca i średnio -zaawansowana II-V rok - wtorek, czwartek; godz. 18.00 - 19.30

Grupa zaawansowana, reprezentacyjna - wtorek, czwartek; godz. 19.30 - 21.30

KONCERT Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

Po wydarzeniach związanych z Festiwalem Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego, czas na kolejny ważny koncert. Już we wtorek 9 października zapraszamy naszą społeczność akademicką oraz mieszkańców miasta Biała Podlaska do Auli AWF na wyjątkowy koncert z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod kierunkiem Przemysława Marcyniaka. Zaprezentujemy tańce narodowe i regionalne z uwzględnieniem rodzimego Podlasia, w tym nasz najnowszy program "Lubelsko-podlaskie palindromy". Zapowiadamy także niespodziankę związaną z programem Impresji Podlaskich i zespołem Jazz Trio w składzie: Jarosław Michaluk, Radosław Żyła, Paweł Odoszewski.

2018 FISU, WORLD UNIVERSITY CHAMPIONSHIP, WEIGHTLIFTING, OPENING CEREMONY.

Impresje Podlaskie podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów już za nami. Wybrane fragmenty III części programu łączącego nasz rodzimy folklor Podlasia i jazz mogli zobaczyć zaproszeni goście, mieszkańcy Białej Podlaskiej i przede wszystkim zawodnicy z całego świata.  

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Rok akademicki 2018/2019 jeszcze przed nami, a plany koncertowe niezwykle obfite. Dożynki w Gminie Kleszczów 26 sierpnia na jednej scenie z takimi zespołami, jak: Brathanki, DeMono, Małgorzata Ostrowska,  były atrakcją także dla nas. W najbliższych dniach 15 września program "Oczepin Podlaskich" w Białymstoku, 19 września Ceremonia otwarcia Akademickich Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów, a 26 września wspólnie z Jazz Trio - Impresje Podlaskie podczas "Jarmarku Michałowego"

SURABAYA CROSS CULTURE INTERNATIONAL FOLK ART FESTIVAL 2018

Indonezja i po Indonezji - nietypowa podróż, wspaniały festiwal, wrażenia niesamowite. Zaznaczamy na mapie nasze kolejne destynacje artystyczne. Przygotowania i praca owocowały w postaci wielu atrakcyjnych koncertów. Szerzej o relacjach z tej wyprawy można przeczytać m.in. w: Słowo Podlasia, Tygodnik Podlaski, Podlasiak.

EDUKACYJNE SPOTKANIA Z FOLKLOREM 2018

To nasz program edukacyjny dla najmłodszych i nie tylko. W tym roku rozpoczęliśmy nasze prezentacje w Gminie Siedliszcze/ k Chełma, a czerwiec jest miesiącem, w którym na pewno dotrzemy do najmłodszych w Białej Podlaskiej i okolicach. Planowane koncerty, połączone z zabawami już wkrótce w Białej Podlaskiej a także w Domu Dziecka w Komarnie.

KONCERTOWY KWIECIEŃ, MAJ I CZERWIEC

Najbliższy czas, oprócz pracy podczas ostatnich zgrupowań i zajęć, to okres koncertów, które są jednocześnie przygotowaniem przed tym, co czeka zespół już w lipcu.

Biała Podlaska, Janów Podlaski, Białystok, Oświęcim - to tylko niektóre miejsca, w których będzie można nas zobaczyć - zarówno w oprawie prezentowanego przez nas folkloru Podlasia i innych regionów, jak też w programie Impresji Podlaskich wykonywanych wspólnie z muzykami Jazz Trio.

Zapraszamy serdecznie - do zobaczenia na naszych koncertach.

TVP POLONIA 

Program Impresji Podlaskich w TVP Polonia ZPiT Podlasie & Jazz Trio

IMPRESJE PODLASKIE - KONCERTY I WYDARZENIA

Impresje podlaskie - Folklor taneczny Podlasia w muzycznych interpretacjach jazzowych na scenach w Polsce i za granicą. Nowe koncerty i propozycje programu jazzowego.

Mundial 2018, Witek Muzyk Ulicy

Kolejne nietypowe doświadczenie tancerzy Podlasia - udział w teledysku do utworu Mundial 2018, Witka Muzyka Ulicy. Pierwsze zdjęcia już za nami. Czekamy na kolejne i oczywiście efekty tej pracy.

Koncert - Sejmik Kobiet Biała Podlaska 2018

Koncert podczas Sejmiku Kobiet w dniu 14 marca 2018 r.  W programie m.in.: Krakowiak Wschodni oraz Impresje Podlaskie.

Impresje podlaskie - Folklor taneczny Podlasia w muzycznych interpretacjach jazzowych. To nietypowe połączenie folkloru i jazzu, niespotykane dotychczas wśród zespołów zarówno jazzowych, jak i folklorystycznych. Muzyka ludowa w aranżacjach jazzowych i taneczny "Tryptyk". Zapraszamy do Sokołowa Podlaskiego na ten niezwykły koncert - 21 lutego 2018 r. SOK godz. 18.00 

Zgrupowanie i koncert w Mrozach

Kolejne zgrupowanie zespołu odbędzie się w dniach 12-15 stycznia w Mrozach, a podczas naszego pobytu 14 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury zatańczymy Impresje Podlaskie /program zimowy/ podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie zapraszamy.

Nowy rok akademicki

Koncerty  w październiku i listopadzie oraz zgrupowanie w Mrozach za nami. Nowe projekty i pomysły w realizacji. A już za kilka dni kolejne taneczne propozycje wspólnie z Jazz Trio: 2.12 - Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim Gala Ambasadorów Wschodu i 14.12 - Gala Kultury w Białej Podlaskiej. Serdecznie zapraszamy !!!

Rok akademicki 2016/2017 za nami

Rok akademicki 2016/2017 za nami. Dużo pracy i atrakcji. Rok ten zakończyliśmy zgrupowaniem w Hartowcu i koncertem podczas "Nocy Kupały" 23 czerwca w Działdowie. Nasi tancerze - wakacyjnie, wspólnie z Bialskim Jazz Trio, zatańczyli także koncert 16 lipca w Białej Podlaskiej podczas "Jarmarku u Radziwiłła". Wakacje w toku, a tuż po nich czekają nas koncerty 3 września w Sosnówce, 17 września w Rossoszu i 27 września w Białej Podlaskiej -  szczegóły wkrótce, ale już teraz serdecznie zapraszamy

Koncerty ZPiT "Podlasie"

Ostatnie tygodnie po powrocie z naszych podróży po Ameryce Południowej są szczególnie intensywne. Nie ma czasu na lenistwo, koncert za koncertem (Rawa Mazowiecka, C.H Rywal, Mrozy, Działdowo, Biała Podlaska), zgrupowania i nieustannie nowe plany. W najbliższym czasie przygotowujemy się do kolejnych tanecznych wydarzeń.

PODSUMOWANIE FESTIWALU KOROBECZKA 2019

Za nami wiele interesujących i pracowitych tygodni. Jeszcze nigdy nie realizowaliśmy zadań edukacyjnych w regionie z tak dużym rozmachem. Było to możliwe za sprawą Projektu: Festiwal Tradycyjnych Tańców i Zabaw "Korobeczka" Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019. We wszystkich naszych zadaniach uczestniczyło ponad 3500 osób. Z ogromną satysfakcją możemy stwierdzić, że tego typu działania są ważne i potrzebne, a tak liczna frekwencja, zaangażowanie w działania, publiczność na koncertach, całe mnóstwo najmłodszych tancerzy prezentujących tańce podlaskie, to wszytsko przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. EtnoPolska 2019.

bottom of page