AKTUALNOSCI

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022

W dniu 11 października 2021 roku rozpoczęliśmy oficjalnie kolejny rok akademicki. Uroczysta inauguracja w Auli AWF odbyła się z naszym małym udziałem. Aktualnie zajęcia realizujemy w czterech blokach - wtorek i czwartek grupa reprezentacyjna, która pracuje już od września, a już w najbliższych dniach oczekujemy na nowych członków zespołu. Pierwsze spotkanie dla grupy początkującej i nabory planujemy już w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30 w sali tanecznej AWF ul. Akademicka 2. Zajęcia dla studentów I roku będą odbywały się w poniedziałki i środy w godzinach 18:30-21.30. Serdecznie zapraszamy.

KONCERT "ŻAKOWE TAŃCOWANIE NA PODLASIU" 23.09.2021 BIAŁA PODLASKA - AMFITEATR g. 19.00

Przed nami warsztaty oraz wspólny koncert z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka" - "Żakowe Tańcowanie"  - tym razem spotkania zainicjowane przez Zespół Warszawianka zrealizujemy u nas na Podlasiu. Koncert odbędzie się w ramach 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego organizowanego przez Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza ogólnopolskich projektów promujących muzykę operową i operetkową. Po raz trzeci odbędzie się w Białej Podlaskiej, mieście urodzenia najwybitniejszego krytyka muzyki klasycznej – Bogusława Kaczyńskiego.

Podczas 9- dniowego święta muzyki poważnej i musicalowej na scenie wystąpią artyści światowego formatu. Gwiazdą 3-edycji będzie maestra Małgorzata Walewska, która występowała na największych scenach operowych na świecie - w tym w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, zachwycając publikę oryginalnym mezzosopranem. Muzyczna uczta obfitować będzie m.in. w występy Kasi Moś, Marii Meyer, Mateusza Deskiewicza, Kamili Lendzion czy Pauliny Milczarek. Szczegółowy program festiwalu.

ZGRUPOWANIE - OBÓZ TANECZNY, WRZESIEŃ 2021

W bieżącym roku akademickim rozpoczynamy dużo wcześniej naszą pracę. W dniach 15-21 września 2021 odbędzie się obóz taneczny zespołu, który poświęcony zostanie przygotowaniom do koncertów i planów w roku akademickim 2021/2022.  W planach mamy także kolejną część badań w ramach projektu realizowanego przez dr. Marcina Bochenka, w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju AWF nt. „Analiza parametrów kinematycznych i dynamicznych oraz zdolności motorycznych tancerzy w warunkach treningowych i koncertowych”.

WAKACYJNE KONCERTY, LIPIEC-SIERPIEŃ, 2021 

Wakacyjnie sporo planów pojawiło się w naszym kalendarzu. Tym razem były to koncerty w regionie: "Folklor bez granic" w Janowie Podlaskim, a także II Jarmark Sztuki i Rękodzieła w  Radzyniu Podlaskim. Szczegółowe fotorelacje z tych wydarzeń w naszych mediach społecznościowych.

KONCERT "TANECZNE PEJZAŻE"

Za nami koncert, na który wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy. Miło było ponownie spotkać się z publicznością. Wszystkie miejsca w naszej Auli AWF, w miarę możliwości i dopuszczalnych limitów, zostały pozajmowane, a my mogliśmy cieszyć się tą chwilą. Widowisko było "podróżą" po wybranych regionach naszego kraju, a także filmowym wspomnieniem wypraw artystycznych na przestrzeni ostatnich 5 lat. Podczas tego koncertu mieliśmy okazję zaprezentować długo wyczekiwaną premierę: "Kurpiowskiego Miodobrania" w choreografii M. Bochenka i opracowaniu muz. P. Marcyniaka. Wyjątkowym wydarzeniem była prezentacja  tańców rzeszowskich przez grupę naszych absolwentów, którzy zawsze licznie uczestniczą we wszystkich wydarzeniach zespołu, tworząc niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę. Wydarzenie połączone było także z promocją płyty "Zagrajże muzyko", a całość bardzo nietypowo tym razem poprowadził przyjaciel naszego zespołu Paweł Bukrewicz.

Koncert w mediach: Katolickie Radio Podlasie, Podlasianin, Słowo Podlasia, Słowo Podlasia

RADIO LUBLIN - Z CYKLU "HOBBICI Z LUBELSKIEGO"

Promocja płyty "Zagrajże muzyko", trochę historii, pasji i plany na przyszłość. Wszystko to w programie z cyklu "Hobbici z Lubelskiego" z udziałem dra Marcina Bochenka - kierownika Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasie". Zapraszamy do posłuchania. Radio Lublin

KONCERTY - 2021

W czerwcu po długiej przerwie wracamy do koncertów i widowisk taneczno-muzycznych. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować przyszłe plany i wyjdziemy na scenę. Pretekstem do  przyszłych spotkań będzie przede wszystkim promocja albumu "Zagrajże muzyko", który już wkrótce pojawi się na płytach oraz w wybranych serwisach muzycznych.

Długa przerwa spowodowana pandemią wybiła nas nieco z rytmu pracy. Na szczęście powoli wracamy do funkcjonowania. Dowodem tego były zgrupowania, które udało nam się zrealizować w miesiącach marzec-maj. Po wielu miesiącach przerwy wróciliśmy do naszego ulubionego, tanecznego miejsca w Mrozach. Efekty naszej pracy, będzie można zobaczyć już wkrótce podczas najbliższych czerwcowych koncertów.

ZGRUPOWANIA - 2021

ALBUM STUDYJNY "ZAGRAJŻE MUZYKO" - 2020

Po wielu trudach i w bardzo wymagających warunkach, w terminie 14-16 grudnia 2020 roku udało nam się dokończyć nagrania do naszego nowego albumu studyjnego  "Zagrajże muzyko" - realizowanego po raz kolejny w Studiu Polskiego Radia S4 im. Jerzego Wasowskiego. Na naszej płycie, współfinansowanej przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska i Rektora Filii Akademii Wychowania Fizycznego, znajdą się m.in. najpiękniejsze melodie ludowe - podlaskie, lubelskie, kurpiowskie. Czekamy na możliwości realizacji koncertów i promocję, którą mamy nadzieję z uwagi na obostrzenia i czas pandemii rozpoczniemy w miarę rozwoju sytuacji - wiosną lub latem. Jest na co czekać!!! 

KONCERT - ON-LINE, 2020 

W grudniu w tym trudnym dla wszystkich czasie mieliśmy  okazję nagrać nasz spektakl "Lubelsko-Podlaskie Palindromy". Po długim okresie przerwy wróciliśmy na scenę. Zarejestrowaliśmy też świątecznie mini program z polskimi kolędami, które znalazły się na stronach www i w mediach społecznościowych zespołu oraz uczelni. Staramy się nie poddawać i w miarę możliwości realizować nasze plany. 

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA BIAŁA PODLASKA - 2020

Niezwykle miła uroczystość w tym trudnym dla nas wszystkich roku. Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z okazji jubileuszu 50-lecia, wręczona przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Dziękujemy za wsparcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty dla naszych przyjaciół, widzów, mieszkańców miasta i nie tylko.

APSIK CZYLI BITWA NA SMARKI - 2020

"Czytające Soboty"z AWF Biała Podlaska to jedna z naszych form przetrwania w tym trudnym dla wszystkich okresie. Nasza interpretacja historii "Apsik - czyli bitwa na smarki". Dużo wrażeń i zabawy dzięki czemu mogliśmy też zrobić coś dobrego. Dziękujemy za zaproszenie do współpracy. Organizatorami Czytających Sobót są: Prezydent miasta Michał Litwiniuk, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej, Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży.

ODWOŁANIE TERMINU KONCERTU FINAŁOWEGO, JUBILEUSZ 50-LECIA, 2020 

W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem w kraju i na świecie nasz koncert finałowy Jubileuszu 50-lecia nie odbędzie się w  planowanym przez nas terminie - 25 kwietnia 2020 roku.  

WARSZTATY TAŃCÓW PODLASKICH W KANADZIE - MARZEC 2020

W pierwszej połowie marca przedstawiciele naszego zespołu: kierownik artystyczny Marcin Bochenek oraz kierownik muzyczny Przemysław Marcyniak zrealizowali warsztaty tańców podlaskich, których finałem była choreografia tańców podlaskich na scenę pt.: "Wiosna na Podlasiu" dla Polonii kanadyjskiej w Saskatchewan  - Regina. Tym sposobem nasze podlaskie tańce popularyzowane są na całym świecie.

JUBILEUSZ 50-LECIA - PRZYGOTOWANIA

Przełom lutego i marca to kolejny etap przygotowań do koncertu finałowego. Tym razem grupa reprezentacyjna aktualnych tancerzy będzie uczestniczyła w warsztatach techniki tańca klasycznego i współczesnego z Paniami: Mileną Jurczyk oraz Katarzyną Migałą. W Białej Podlaskiej pojawi się także w ten weekend ponownie grupa absolwentów. O szczegółach będziemy informować na bieżąco w mediach społecznościowych. 

ZAPUSTY NA PODLASIU - 2020

Za nami kolejna już druga edycja cyklu koncertów w ostatnim tygodniu karnawału. Tym razem 24-25 lutego program zapustów prezentowaliśmy w Łukowie i okolicach. Było jak zawsze bardzo intensywnie. Nie zabrakło humoru i dobrej zabawy, a także maszkar zwierzęcych popularnych w tym okresie na Podlasiu: "turonia, bociana, niedźwiedzia oraz kozy". Koncerty i nasze prezentacje były jednocześnie kolejnym etapem przygotowań do Jubileuszu 50-lecia. 

THE OMAN WORLD FESTIVAL OF FOLK MUSIC - ROYAL OPERA HOUSE, MUSCAT 2020 

Podróże stały się częścią naszej działalności. Od początku istnienia zespołu zapisały się obszernie w kartach historii, a przede wszystkim w naszych kronikach. Niezwykle ciepło wspominać będziemy także nasz ostatni wyjazd. Cykl wydarzeń na Bliskim Wschodzie spowodował, że nasz festiwal zamieniły się w nieco inną alternatywną i wyłącznie turystyczną wyprawę. Cała sytuacja miała jednak bardzo pozytywne strony. Rok 2020 rozpoczęliśmy zatem od interesujących wydarzeń turystycznych, a te taneczne są dopiero przed nami. Szczegóły przedstawiamy, jak zawsze w krótkim reportażu.

JUBILEUSZ 50-LECIA 

Kolejne miesiące upłyną nam pod hasłem przygotowań do koncertu jubileuszowego. Terminy ustalone i już oczekujemy naszych absolwentów. Koncert finałowy odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału - oczywiście w każdej możliwej "roli". Terminy zjazdów, które poświęcimy tradycyjnie na nasze przygotowania do koncertu: (I spotkanie: 25-26.01/ II spotkanie: 29.02-1.03/ III spotkanie: 21-22.03). Będziemy wdzięczni za "deklaracje taneczne" do 10 stycznia za pośrednictwem FB lub strony www. i poprzez nasze skrzynki pocztowe: zpit.podlasie@gmail.com; zpitpodlasie@wp.pl / Do zobaczenia już wkrótce !!!

ŻAKOWE TAŃCOWANIE 2019 - MATECZNIK MAZOWSZE

"Żakowe Tańcowanie" to koncert w Mateczniku Mazowsze z inicjatywy i na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca "Warszawianka". Piękne widowisko, które pod wieloma względami okazało się wyjątkowe zarówno tanecznie, jak i muzycznie. Kolejny raz mieliśmy możliwość w pełnym składzie zaprezentować się szeroko publiczności. Nie powiedzieliśmy także ostatniego słowa i już nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego projektu tym razem na naszym podwórku w Białej Podlaskiej. 

FESTIWAL TRADYCYJNYCH TAŃCÓW I ZABAW PODLASKICH W RAMACH PROGRAMU - EtnoPolska 2019 NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

Miło nam poinformować, że zespół Podlasie jest autorem projektu w ramach programu EtnoPolska 2019 Narodowego Centrum Kultury. Od 31 maja rozpoczęliśmy prace w ramach zadania, którego głównym celem jest popularyzacja i pielęgnowanie folkloru tanecznego naszego rodzimego regionu. Wydawnictwo: "Folklor taneczny Podlasia w edukacji", muzyka podlaska - nagrania w studiu S4 Polskiego Radia, szkolenia, warsztaty taneczne, a także koncerty w wykonaniu zespołu oraz tytułowy Festiwal "Korobeczka" - większość prac i nasze przygotowania do tych wszystkich zadań już za nami, a już wkrótce wychodzimy szeroko z  działaniami i planowanymi wydarzeniami do środowiska. Szczegóły w zakładce: EtnoPolska oraz w naszych mediach społecznościowych. Nowości z programu - biuletyn.

FESTIWAL W TURCJI 2019

Dwie cenne nagrody: za najlepszą muzykę ex aequo z Tajwanem oraz II miejsce dla najlepszego pokazu w kategorii solo/duet za Księstwo Warszawskie - „Małe Państwo Wielkich Nadziei” w wykonaniu tancerzy Marty Stolarczuk i Jakuba Brzuchalskiego - to nasz dorobek podczas 20th International Büyükçekmece Culture and Art Festival. Patronem naszych koncertów i podróży artystycznych jest województwo lubelskie. Lubelskie Smakuj życie. Szczegóły dotyczące minionych wydarzeń znajdują się w wydaniach Słowo Podlasia, Podlasiak, Super Podlasiak.

KONCERTY I ZGRUPOWANIA - MAJ, CZERWIEC 2019

Nie zatrzymujemy tempa, w ostatnich 3 miesiącach zatańczyliśmy dokładnie 15 koncertów. Nie zapominamy jednak o systematycznej pracy i cyklicznych zgrupowaniach. Wszystko to wiąże się ściśle ze zbliżającym się rokiem 2019/2020 i Jubileuszem 50-lecia. Nasze ostatnie prezentacje dotyczyły przede wszystkim folkloru w jego klasycznym ujęciu. Wyjątkowo 23 maja powróciliśmy jednak do naszego "flirtu" z jazzem. Koncerty z bialskim Jazz Trio to niezwykła przyjemność, także dla nas. W związku z tym przygotowujemy kolejne niespodzianki, które już wkrótce będziemy mogli prezentować w tym niezwykłym dla nas okresie.

KONCERTY: KWIECIEŃ - MAJ

Za nami i przed nami "koncertowo" - tradycyjny już, International Training Week w Białymstoku, Oczepiny Podlaskie w Siedlcach, a także Miejskie Prezentacje Tańców Narodowych w Białej Podlaskiej. Szczegóły i dokładne terminy naszych prezentacji w zakładce "KONCERTY".

SESJA ZDJĘCIOWA - KWIECIEŃ 2019

I etap przygotowań do obchodów Jubileuszu 50- lecia "Podlasia" już za nami. Dużo pomysłów, które nie tylko dotyczą naszych koncertów i spotkań. Przygotowujemy nowe materiały, już wkrótce Kalendarz Jubileuszowy i inne gadżety - a także "atrakcje zespołowe". Tymczasem prezentujemy "małą próbkę" naszej pracy przed obiektywami - "Czy te buty są wypastowane?"

ZGRUPOWANIA, MARZEC, KWIECIEŃ - ŁUKÓW 2019

Letni semestr rozpoczynamy od zgrupowań, systematycznej pracy oraz kolejnych koncertów. W bieżącym roku akademickim naszą stałą bazą okazał się Łuków. Dzięki uprzejmości Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego, Pana Grzegorza Rzymowskiego - naszego absolwenta, tancerza, zawsze możemy tam liczyć na serdeczność i doskonałe warunki. Przede wszystkim mamy czas na długie, intensywne zajęcia.

ZAPUSTY NA PODLASIU - 2019

Zapraszamy na najnowszy cykl koncertów Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” - tematycznie związany ze zbliżającym się ostatnim tygodniem karnawału. Nasze prezentacje będzie można zobaczyć od 27. lutego do 8. marca 2019 roku w takich miejscowościach regionu, jak: Kodeń, Wisznice, Biała Podlaska, Janów Podlaski, Międzyrzec Podlaski. Pretekstem do tego typu koncertów tematycznych jest interesujący czas karnawału. Podczas tego okresu społeczność na Podlasiu oddawała się wesołym zabawom, często towarzyszyły im „Wieczernice”, na których kobiety opowiadały tzw. gadki i powiastki, a młodzież „stroiła żarty”.  Często sprowadzała „grajka”, a tzw. „tydzień maślany - na głos skrzypiec i bębenka” był pretekstem do tańca i figlów, gdzie tańczono do samego rana.

Podczas 10 koncertów zaprezentujemy, przede wszystkim tańce i zabawy Podlasia z uwzględnieniem "podlaskich ostatków". Przedstawimy tańce regionu w najnowszych opracowaniach, ale nie zabraknie także innych sąsiednich regionów i jak zawsze kilku niespodzianek.   

PODSUMOWANIE 2018

To był dobry rok w działalności zespołu. 56 koncertów w kraju i za granicą. Festiwal w Indonezji - podróż artystyczna, która miała wiele wymiarów: tanecznych, artystycznych i turystycznych. 2 indonezyjskie wyspy: Bali i Jawa, do tego jak zawsze dużo pozytywnych wrażeń. Koncerty w różnych zakątkach Polski, to zawsze bardzo cieszy i stanowi duże wyzwanie. Do tego tradycyjnie już nasz flirt z jazzem. Wizyta w TVP w programie Halo Polonia, na żywo. Prezentacja programu Impresji Podlaskich. I jak zawsze nowości: 2 duże premiery. Lubelsko-podlaskie Palindromy i wiosenny, sobótkowy klimat III części Impresji Podlaskich. Cieszą nas bardzo wszystkie krótkie i długie prezentacje. Najważniejsze, krok po kroku, zbliżamy się do kolejnego Jubileuszu, tym razem 50-lecia. Już odliczamy i jak zawsze intensywnie pracujemy. Dziękujemy, że jesteście z nami! Życzymy wszystkim, którzy nas odwiedzają, jak najwięcej artystycznych wrażeń, a co najważniejsze zdrowia i radości w Nowym Roku.

ZGRUPOWANIE, LISTOPAD - ŁUKÓW 2018

Kolejne zgrupowanie ZPiT Podlasie za nami. Dużo pracy i jeszcze więcej zabawy, a także tradycyjne "otrzęsiny tancerzy I roku". Jak zawsze niepowtarzalna atmosfera.

PROJEKT BADAŃ - ZAKŁAD TAŃCA - AWF ROBIR

W ramach projektu badań: "Analiza parametrów kinematycznych i dynamicznych oraz zdolności motorycznych tancerzy w warunkach treningowych i koncertowych" gościliśmy studentów Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów z Łodzi.

NAJBLIŻSZE KONCERTY I WYDARZENIA, PAŹDZIERNIK 2018

Po premierze widowiska "Lubelsko-podlaskie palindromy" czas na kilka mniejszych koncertów i naszych wydarzeń uczelnianych. Już 24 października w godz. 11:30-13.00 w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju AWF "Dzień organizacji studenckich". Zaprezentujemy nasz zespół, odpowiemy na kilka pytań, będzie wesoło i kolorowo. A już 26 października o godz. 10:15 w Auli AWF ROBiR krótki koncert podczas "Festiwalu tradycyjnych zabaw i gier".

GRAFIK ZAJĘĆ W NOWYM ROKU AKADEMICKIM 

Grupa początkująca I rok - poniedziałek, środa; godz. 18.30 - 20.30

Grupa początkująca i średnio -zaawansowana II-V rok - wtorek, czwartek; godz. 18.00 - 19.30

Grupa zaawansowana, reprezentacyjna - wtorek, czwartek; godz. 19.30 - 21.30

KONCERT Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

Po wydarzeniach związanych z Festiwalem Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego, czas na kolejny ważny koncert. Już we wtorek 9 października zapraszamy naszą społeczność akademicką oraz mieszkańców miasta Biała Podlaska do Auli AWF na wyjątkowy koncert z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod kierunkiem Przemysława Marcyniaka. Zaprezentujemy tańce narodowe i regionalne z uwzględnieniem rodzimego Podlasia, w tym nasz najnowszy program "Lubelsko-podlaskie palindromy". Zapowiadamy także niespodziankę związaną z programem Impresji Podlaskich i zespołem Jazz Trio w składzie: Jarosław Michaluk, Radosław Żyła, Paweł Odoszewski.

2018 FISU, WORLD UNIVERSITY CHAMPIONSHIP, WEIGHTLIFTING, OPENING CEREMONY.

Impresje Podlaskie podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów już za nami. Wybrane fragmenty III części programu łączącego nasz rodzimy folklor Podlasia i jazz mogli zobaczyć zaproszeni goście, mieszkańcy Białej Podlaskiej i przede wszystkim zawodnicy z całego świata.  

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Rok akademicki 2018/2019 jeszcze przed nami, a plany koncertowe niezwykle obfite. Dożynki w Gminie Kleszczów 26 sierpnia na jednej scenie z takimi zespołami, jak: Brathanki, DeMono, Małgorzata Ostrowska,  były atrakcją także dla nas. W najbliższych dniach 15 września program "Oczepin Podlaskich" w Białymstoku, 19 września Ceremonia otwarcia Akademickich Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów, a 26 września wspólnie z Jazz Trio - Impresje Podlaskie podczas "Jarmarku Michałowego"

SURABAYA CROSS CULTURE INTERNATIONAL FOLK ART FESTIVAL 2018

Indonezja i po Indonezji - nietypowa podróż, wspaniały festiwal, wrażenia niesamowite. Zaznaczamy na mapie nasze kolejne destynacje artystyczne. Przygotowania i praca owocowały w postaci wielu atrakcyjnych koncertów. Szerzej o relacjach z tej wyprawy można przeczytać m.in. w: Słowo Podlasia, Tygodnik Podlaski, Podlasiak.

EDUKACYJNE SPOTKANIA Z FOLKLOREM 2018

To nasz program edukacyjny dla najmłodszych i nie tylko. W tym roku rozpoczęliśmy nasze prezentacje w Gminie Siedliszcze/ k Chełma, a czerwiec jest miesiącem, w którym na pewno dotrzemy do najmłodszych w Białej Podlaskiej i okolicach. Planowane koncerty, połączone z zabawami już wkrótce w Białej Podlaskiej a także w Domu Dziecka w Komarnie.

KONCERTOWY KWIECIEŃ, MAJ I CZERWIEC

Najbliższy czas, oprócz pracy podczas ostatnich zgrupowań i zajęć, to okres koncertów, które są jednocześnie przygotowaniem przed tym, co czeka zespół już w lipcu.

Biała Podlaska, Janów Podlaski, Białystok, Oświęcim - to tylko niektóre miejsca, w których będzie można nas zobaczyć - zarówno w oprawie prezentowanego przez nas folkloru Podlasia i innych regionów, jak też w programie Impresji Podlaskich wykonywanych wspólnie z muzykami Jazz Trio.

Zapraszamy serdecznie - do zobaczenia na naszych koncertach.

TVP POLONIA 

Program Impresji Podlaskich w TVP Polonia ZPiT Podlasie & Jazz Trio

IMPRESJE PODLASKIE - KONCERTY I WYDARZENIA

Impresje podlaskie - Folklor taneczny Podlasia w muzycznych interpretacjach jazzowych na scenach w Polsce i za granicą. Nowe koncerty i propozycje programu jazzowego.

Mundial 2018, Witek Muzyk Ulicy

Kolejne nietypowe doświadczenie tancerzy Podlasia - udział w teledysku do utworu Mundial 2018, Witka Muzyka Ulicy. Pierwsze zdjęcia już za nami. Czekamy na kolejne i oczywiście efekty tej pracy.

Koncert - Sejmik Kobiet Biała Podlaska 2018

Koncert podczas Sejmiku Kobiet w dniu 14 marca 2018 r.  W programie m.in.: Krakowiak Wschodni oraz Impresje Podlaskie.

Impresje podlaskie - Folklor taneczny Podlasia w muzycznych interpretacjach jazzowych. To nietypowe połączenie folkloru i jazzu, niespotykane dotychczas wśród zespołów zarówno jazzowych, jak i folklorystycznych. Muzyka ludowa w aranżacjach jazzowych i taneczny "Tryptyk". Zapraszamy do Sokołowa Podlaskiego na ten niezwykły koncert - 21 lutego 2018 r. SOK godz. 18.00 

Zgrupowanie i koncert w Mrozach

Kolejne zgrupowanie zespołu odbędzie się w dniach 12-15 stycznia w Mrozach, a podczas naszego pobytu 14 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury zatańczymy Impresje Podlaskie /program zimowy/ podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie zapraszamy.

Nowy rok akademicki

Koncerty  w październiku i listopadzie oraz zgrupowanie w Mrozach za nami. Nowe projekty i pomysły w realizacji. A już za kilka dni kolejne taneczne propozycje wspólnie z Jazz Trio: 2.12 - Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim Gala Ambasadorów Wschodu i 14.12 - Gala Kultury w Białej Podlaskiej. Serdecznie zapraszamy !!!

Rok akademicki 2016/2017 za nami

Rok akademicki 2016/2017 za nami. Dużo pracy i atrakcji. Rok ten zakończyliśmy zgrupowaniem w Hartowcu i koncertem podczas "Nocy Kupały" 23 czerwca w Działdowie. Nasi tancerze - wakacyjnie, wspólnie z Bialskim Jazz Trio, zatańczyli także koncert 16 lipca w Białej Podlaskiej podczas "Jarmarku u Radziwiłła". Wakacje w toku, a tuż po nich czekają nas koncerty 3 września w Sosnówce, 17 września w Rossoszu i 27 września w Białej Podlaskiej -  szczegóły wkrótce, ale już teraz serdecznie zapraszamy

Koncerty ZPiT "Podlasie"

Ostatnie tygodnie po powrocie z naszych podróży po Ameryce Południowej są szczególnie intensywne. Nie ma czasu na lenistwo, koncert za koncertem (Rawa Mazowiecka, C.H Rywal, Mrozy, Działdowo, Biała Podlaska), zgrupowania i nieustannie nowe plany. W najbliższym czasie przygotowujemy się do kolejnych tanecznych wydarzeń.

PODSUMOWANIE FESTIWALU KOROBECZKA 2019

Za nami wiele interesujących i pracowitych tygodni. Jeszcze nigdy nie realizowaliśmy zadań edukacyjnych w regionie z tak dużym rozmachem. Było to możliwe za sprawą Projektu: Festiwal Tradycyjnych Tańców i Zabaw "Korobeczka" Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019. We wszystkich naszych zadaniach uczestniczyło ponad 3500 osób. Z ogromną satysfakcją możemy stwierdzić, że tego typu działania są ważne i potrzebne, a tak liczna frekwencja, zaangażowanie w działania, publiczność na koncertach, całe mnóstwo najmłodszych tancerzy prezentujących tańce podlaskie, to wszytsko przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. EtnoPolska 2019.